گلایه‌ها، درخواست‌ها و درد دل‌های خانواده مهسا امینی احصا و به دفتر رهبری ارایه می‌شود

نماینده ولی فقیه در کردستان در یک نشست خبری با اصحاب رسانه، با اشاره به ملاقات حدود 2 ساعته با خانواده مرحومه مهسا امینی، گفت: این خانواده درخواست‌ها، گلایه‌ها، شکوایه‌ها و درد دل‌هایی داشتند که احصا شده و پس از دسته بندی به علاوه بر پیگیری از سوی این دفتر ولی فقیه در کردستان، به دفتر مقام معظم رهبری نیز ارایه می‌شود.

به گزارش موکریان آنلاین؛ حجت‌الاسلام و المسلمین عبدالرضا پورذهبی در نشست خبری با اصحاب رسانه که در دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان برگزار شد، با بیان اینکه خانواده داغ دیده مرحومه مهسا امینی بسیار محترمانه و مهربانانه از بنده و خانواده‌ام استقبال کردند، افزود: مردم کردستان دوستدار نظام و انقلاب هستند. خودمان را جای این خانواده داغ‌دیده بگذاریم. خانواده مهسا امینی ناراحت و داغ‌دیده هستند و نباید کاری کنیم که آنها را بیشتر ناراحت کنیم.

حساب معترض و تجزیه طلب از یکدیگر جداست

پور ذهبی با بیان اینکه عموم و اکثریت قریب به اتفاق معترضان در خیابان های کردستان جوانانی هستند که احساسات شان غلیان کرده است و عموم آنها به هیچ وجه تجزیه طلب و معاند نیستند، گفت: حساب معترض و تجزیه طلب از هم جداست.

نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان در رابطه با گشت ارشاد ابراز داشت: بنده نمی‌توانم قانون گشت ارشاد را تغییر دهم اما این اتفاق مرگ مهسا امینی یک‌ تلنگری بود که شاید باید تغییراتی ایجاد کرد.

حجت الاسلام پورذهبی در مورد نحوه تعامل با معترضان هم گفت: تمام تلاشم را می کنم رقم دستگیرشدگان کم شود و این مساله را هم به معتمدان شهر سنندج و استان کردستان وعده داده ام.

نماینده ولی فقیه در کردستان اغتشاش و آتش زدن اموال عمومی را ناروا دانست و گفت: این کار نزد هیچ گروهی سزاوار نیست.

حجت الاسلام پور ذهبی ضمن تاکید بر پیگیری پرونده خانم مهسا امینی اظهار داشت: خواسته های خانواده مرحوم امینی جمع‌بندی و به دفتر رهبر معظم انقلاب تقدیم می شود.

وی در ادامه با بیان اینکه هم مردم و هم نیروهای نظامی در این موضوع خسارت دیده اند گفت: چهار تن از نیروهای انتظامی زخمی شدند که دو نفر آنها به جهت وخامت حال به تهران اعزام شده اند.

حمایت از روحانیون اهل سنت

نماینده ولی فقیه در بخش دیگری از سخنانش ضمن تاکید بر حمایت از روحانیون اهل سنت گفت: بررسی و پیگیری مشکلات بیش از ۳۵۰ تن از علمای اهل سنت در ۲ سال گذشته از جمله اقدامات انجام شده توسط دفتر نماینده ولی فقیه در کردستان است در این ۲ سال بیش از ۱۰۰ سفر به روستاهای استان انجام شده است.

نماینده ولی در کردستان ادامه داد: در سال گذشته حدود ۱۰ هزار درخواست تلفنی و حضوری از دفتر ثبت شده است، در کنار این موارد، روزانه حدود ۱۰۰ پیام را هم شخصا جواب می دهم.

حجت الاسلام پور ذهبی گفت: دنبال کارهای نمایشی و فانتزی هم نیستیم و خیلی از نشست های هم اندیشی و اقدامات انجام شده، رسانه ای نمی شود.

وی در مورد مدارس نیمه کاره علوم دینی در استان هم گفت: اعتبارات مناسبی برای تکمیل این مدارس اختصاص یافته و امیدوارم بزودی روند تکمیل آنها شروع شود.

پیگیری آزادی بازداشت‌شدگان تجمعات

وی درباره وضعیت بازداشت‌شدگان تجمعات اخیر در شهرستان‌های استان‌ کردستان گفت:  تمام تلاشم را کرده که با تعامل با دستگاه‌های امنیتی، کسانی که در جریان تجمعات اخیر در کردستان دستگیر شده‌اند، را آزاد کنیم.نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان افزود: در جریان تجمعات اخیر چندین نفر از نیروهای انتظامی در بیمارستان بستری هستند و وضعیتشان خوب نیست و در حال اعزام‌ به تهران هستند اما متاسفانه کسی اینها را نمی‌بیند. وی اظهار داشت: نیروهای نظامی، انتظامی، مرزبانی و دستگاه‌های امنیتی استان کردستان در طول سال برای حفظ امنیت و آرامش مردم، مشکلات زیادی برایشان ایجاد شد و در این راه جانشان را از دست می‌دهند در حالی‌که اینها هم از فرزندان بومی این استان و خواهان امنیت و آرامش مردم هستند.ان‌شاءلله این موضوع به خوبی و شایستگی پیگیری می‌شود تا حقی از کسی ضایع نشود.وی با ابراز تاسف از اینکه در فضای مجازی به همه چیز، قرآن، پیامبر(ص) و اهل‌بیت(ع) توهین می‌شود، افزود: قرآن‌سوزاندن مربوط به افراد داخل کشور نیست اما باید در صورتی‌که کسانی که این کار را نیز انجام دهند، شناسایی و با آنان برخورد شود.به گفته نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان، عده‌ای اگر دلار هم ۷هزار و یک لیتر بنزین ۱۰۰ تومان و همه بیکاران نیز سر کار بروند، باز هم با دین زاویه داشته و ربطی به گرانی و ارزانی ندارد.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود به وضعیت استان پرداخت و با اشاره به اینکه بنده در عزل و نصب‌های مسئولان استانی هیچ دخالتی نکرده، اما در حد شناخت و علم‌، نظر می‌دهم، تصریح کرد: خود متولیان باید پاسخ‌گوی عملکردشان باشند.

نماینده ولی‌فقیه در کردستان تکریم علمای دین را جزو برنامه‌های اولویت‌دار خود عنوان کرد و افزود: در دو سال اخیر حضور در استان ۳۰۰ روستا رفته و با ماموستایان و روحانیون اهل تشیع دیدار کرده و از نزدیک در جریان مشکلات و دغدغه‌های آنان قرار گرفته‌ام.

وی اعلام کرد: در سال گذشته ۱۰هزار نفر کردستانی به این دفتر مراجعه کرده و مشکلات و مطالبات خود را مطرح کرده و ضمن پیگیری، دغدغه‌های آنان را به ادارات مربوطه منعکس کرده‌ایم.