رئیس مجمع نمایندگان کردستان:

معلمان منشاء تغییر و تحول در جامعه هستند

رئیس مجمع نمایندگان کردستان با بیان اینکه معلمان منشأ تغییر و تحول و تعلیم و تربیت در جامعه هستند بر توجه به معیشت و رفاه فرهنگیان به ویژه بازنشستگان تأکید کرد.

به گزارش موکریان آنلاین، شیوا قاسمی پور شامگاه پنجشنبه در مراسم تجلیل از استاد پیشکسوت برجسته «عزیز الله انتصامی» به پاس یک عمر تلاش در امر آموزش و پرورش با حضور جمعی از معلمان بازنشسته و نامزد جایزه بهترین معلم جهان «ثریا مطهرنیا» در شهرستان قروه، بیان کرد: امروزه همه پیشرفت های معنوی و مادی ریشه در تعلیم و تربیت دارد و معلمان سرمنشاء این مهم هستند.

او با اشاره به اینکه از منبع زلال و ایثار و معنویت معلمان جامعه سیراب می شود، افزود: رکن اصلی تعلیم و تربیت معلمان هستند و باید در هر جایگاهی که قرار داریم از تلاش معلمان و اساتیدی چون «انتصامی» قدردانی کنیم.

قاسمی پور مشکلات معیشتی و رفاهی معلمان به ویژه بازنشستگان در این حوزه را ناعادلانه دانست و تصریح کرد: در شرایطی هستیم که معیشت و رفاه معلمان در تنگاست به ویژه بازنشستگانی که تلاش کردند ما در رفاه باشیم اما حالا خود در سختی به سر می برند و این قابل قبول نیست.

به گفته او در این شرایط سخت کشور باید کمک کرد تا دولت بتواند منشاء امید شود و در راستای رفاه همه اقشار جامعه به ویژه معلمان به عنوان منشأ تغییر و تحول در جامعه، قدم بردارد.