فرماندار سردشت:

سردشت نیازمند توجه ویژه به زیرساخت‌های شهری و روستایی است

فرماندار سردشت گفت: باتوجه به شاخص‌های پایین در حوزه های مختلف در مقایسه با دیگر شهرستان‌های آذربایجان‌غربی، توجه به زیرساخت‌های شهری و روستایی در این شهرستان مرزی بسیار ضروری است.

لقمان خسروپورآذر روز پنج‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به سفر اعضای کمیسیون عمرانی مجلس شورای اسلامی و برخی معاونان وزرا به این شهرستان اظهار داشت: سردشت از لحاظ نرخ بیکاری در سطح استان بالاترین نرخ را دارد و انتظار مردم این است که نگاه ویژه‌ای به این شهرستان شود.

وی با بیان اینکه مردم وضعیت موجود را نمی پسندند و گلایه مند هستند، اضافه کرد: نگاه ها باید به سمت این شهرستان بچرخد و این شهرستان از وضعیتی که دارد، خارج شده و تغییر و تحول اساسی در آن صورت بگیرد .

فرماندار سردشت با اشاره به کاستی هایی در حوزه‌های مختلف این شهرستان، افزود: این منطقه دارای ۲۳ درصد نرخ بیکاری است، ۶۶ روستای آن فاقد آب شرب بوده و شهرهای نلاس، ربط، سردشت نیازمند مخازن آب شرب و شهرهای ربط، نلاس، میرآباد فاقد تصفیه خانه فاضلاب بوده و محورهای آن دارای نقاط حادثه خیز فراوانی است؛ ضمن آنکه ۵۲ درصد کلاس های درس آن غیراستاندارد است.

خسروپورآذر اضافه کرد: همچنین بازارچه مرزی کیله این شهرستان نیز دارای زیرساخت های نامناسبی است که باید رفع شود.

‍ به گزارش ایرنا، بنا به دعوت کمال حسین پور نماینده مردم شهرستان‌های سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی، رئیس و اعضای کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، معاونان وزراء و شماری از مدیران کل آذربایجان غربی در شهرستان سردشت حضور یافته و به بررسی مشکلات و رفع موانع توسعه و زیرساخت‌های شهرستان سردشت پرداختند.

در جلسه‌ای که به همین مناسبت در این شهرستان برگزار شد بر تسریع در روند اجرای عملیات احداث جاده ربط – بوکان و تأمین اعتبارات مورد نیاز برای این طرح ، تعریض جاده سردشت به مرز کیله در سال آینده ، ساماندهی پایانه مرزی کیله در کمترین زمان ممکن و تخصیص اعتبار ۳۰ میلیارد ریالی برای تأمین ماشین‌آلات راهداری و حمل و نقل جاده‌ای این شهرستان تاکید شد.

همچنین مقرر شد، ضمن آغاز مطالعات شبکه آب و فاضلاب شهرستان، مشکلات آب شرب روستاهای شهرستان سردشت مورد پیگیری ویژه قرار گیرد که در این راستا آبرسانی به ۶۶ روستای شهرستان، احداث مخزن تأمین آب شرب در شهرهای ربط، نلاس و میرآباد ، تأمین اعتبار احداث شبکه فاضلاب شهرهای ربط، نلاس و میرآباد، جزو برنامه‌های کاری قرار بگیرد.

تجهیز مدارس و احداث ۲ مدرسه در شهرهای میرآباد و ربط ، تخصیص ۶ میلیارد ریال برای کتابخانه شهر سردشت، تبدیل هفت کیلومتر از جاده سردشت – پیرانشهر به راه اصلی، اتمام و راه اندازی طرح تأمین روشنایی جاده سردشت – مهاباد و احداث و تجهیز مدرسه دارالقرآن سردشت از دیگر مصوبات این جلسه بود.