استاندار کردستان:

معلمان پیشکسوت سرمایه های ارزشمند معنوی هستند

استاندار کردستان با بیان اینکه معلمان و اساتید پیشکسوت سرمایه های ارزشمند معنوی در جامعه هستند، تقویت حوزه آموزش و پرورش از نظر زیرساختی و دیگر موارد را ضروری دانست.

به گزارش موکریان آنلاین، شامگاه پنجشنبه مراسم تجلیل از استاد پیشکسوت برجسته «عزیز الله انتصامی» به پاس یک عمر تلاش در امر آموزش و پرورش با حضور جمعی از معلمان بازنشسته و نامزد جایزه بهترین معلم جهان «ثریا مطهرنیا» در شهرستان قروه برگزار شد.

در جریان برگزاری این مراسم استاندار کردستان در گفت و گو با خبرنگار کردپرس بیان کرد: این مراسم ارزش معنوی بسیار بالایی دارد و ابتکار ارزشمندی بود که توسط جوانان قروه ای انجام شد و امیدواریم الگویی شود برای همه استان ها و شهرستان ها که قدر سرمایه های ارزشمند معنوی خود را بدانند.

«اسماعیل زارعی کوشا» با بیان اینکه برگزاری چنین برنامه هایی قطره ای است در مقابل دریای حق و دین و محبت اساتیدی چون «انتصامی» نسبت به فرزندان جامعه، افزود: «استاد انتصامی» و سایر اساتیدی که در شهرستان و استان صاحب کسوت و دین و حق نسبت به همه فرزندان این استان هستند به عنوان سرمایه های ارزشمند باید مورد توجه قرار گیرند.

او در پاسخ به این سؤال که در حوزه آموزش و پرورش در استان کردستان چه اقداماتی صورت خواهد گرفت، عنوان کرد: در این مدت مدیریت تلاش خواهیم کرد تا آنچه در توان داریم برای تقویت حوزه آموزش و پرورش در این استان هم از جهت زیرساخت ها و هم تکریم مقام معلم و اساتید به کار برده و انجام شود.