دکتر علی آزمایش با موضوع چشم‌انداز روشن نظام حقوقی ایران سخنرانی می‌کند

منصور جهانی ـ دکتر علی آزمایش حقوقدان و استاد برجسته دانشگاه تهران و دانشگاه‌های معتبر اروپا و به‌ویژه فرانسه، برای نخستین بار در فضای مجازی؛ با موضوع چشم‌انداز روشن نظام حقوقی ایران در ساعت 21 روز دوشنبه 29 آذر ماه در صفحه اینستاگرامی انجمن علمی حقوق‌شناسی ایران سخنرانی می‌کند.

به گزارش موکریان آنلاین؛ انجمن حقوق‌شناسی ایران، یکصدمین و آخرین برنامه از سری نخست مجموعه نشست‌های زنده اینستاگرامی خود را با دبیری بزرگمهر بشیریه در ساعت ۲۱ روز دوشنبه ۲۹ آذر ماه جاری برگزار می‌کند و در این برنامه، دکتر علی آزمایش حقوقدان و استاد برجسته دانشگاه تهران، با موضوع چشم‌انداز روشن نظام حقوقی ایران به ایراد سخنرانی می‌پردازد که به صورت زنده، از صفحه اینستاگرامی انجمن علمی حقوق‌شناسی ایران، به آدرس @iranianlls پخش می‌شود.

استاد علی آزمایش متولد ۱۳۲۲ خورشیدی استاد برجسته حقوق کیفری دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران و فرزند شادروان سید جعفر آزمایش است.

او دکترای دولتی حقوق جزا و جرم‌شناسی و همچنین دکترای دولتی جامعه‌شناسی را از دانشگاه مونپولیه فرانسه دریافت کرده و علاوه بر تدریس در دانشگاه تهران از سال ۱۳۴۹ تا ۱۳۸۵ و بسیاری دیگر از دانشگاه‌های معتبر کشور، مدرس دانشگاه‌های معتبری در اروپا و به‌ویژه فرانسه نیز بوده است و سابقه همکاری‌های جدی و تأثیرگذار با نهادهای شاخص بین‌المللی را در کارنامه حرفه‌ای خود دارد.

پدر او سید جعفر آزمایش از بزرگان تاریخ وکالت ایران است که در سال ۱۳۱۳ خورشیدی و در ساختار اولیه وکلای دادگستری و پیش از استقلال کانون وکلای دادگستری از وزارت دادگستری به امر وکالت اشتغال داشته است.

دکتر علی آزمایش یکی از اندیشمندان پیشگام در حوزه جامعه‌شناسی حقوق است که به دلیل برخورداری از مطالعات عمیق در حوزه جامعه‌شناسی و پیوند آن با حقوق جزا و جرم‌شناسی؛ از تئورسین‌های برجسته حقوق ایران محسوب شده و شاگردان بسیاری را در این مسیر، تربیت کرده است.

او تنها استاد شاخص حقوق ایران است که هیچ تألیفی منتشر نکرده، اما بیش از بسیاری از استادان صاحب اثر و صاحب تألیف، در دانش حقوق تأثیرگذار بوده است.

طرح گفتمان حقوق ایرانی و همین‌طور حق بر مجازات نشدن از شاخص‌ترین موضوعاتی است که به این استاد برجسته منتسب است.

در یکصدمین و آخرین برنامه از سری نخست مجموعه نشست‌های زنده اینستاگرامی انجمن حقوق‌شناسی ایران، گزارش برنامه‌های پیشین و اقدامات آینده انجمن علمی حقوق‌شناسی ایران ارائه می‌شود.