حامد سلیمان‌زاده داور جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه «اُبرهاوزن» آلمان شد

منصور جهانی ـ «حامد سلیمان‌زاده» منتقد بین‌المللی سینمای ایران، روی صندلی داوری جایزه «فیپرشی» در شصت و هشتمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه «اُبرهاوزن» آلمان می‌نشیند.

به گزارش موکریان آنلاین؛ جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه «اُبرهاوزن» Oberhausen در سال ۱۹۵۴ میلادی بنیانگذاری شد و یکی از قدیمی‌ترین و مهم‌ترین جشنواره‌های فیلم کوتاه در سراسر جهان است. زنده‌یاد «فروغ فرخزاد» شاعر و سینماگر ایرانی، جایزه بهترین فیلم مستند این جشنواره را در سال ۱۹۶۳ میلادی برای فیلم «این خانه سیاه است» از آن خود کرد.

شصت و هشتمین دوره این جشنواره در بخش‌های مختلف از جمله؛ مسابقه بین‌المللی فیلم‌های تا ۳۵ دقیقه، مسابقه فیلم‌های تجربی، مسابقه بین‌المللی آنلاین، مسابقه فیلم‌های آلمانی، مسابقه فیلم‌های کودک و نوجوان، مسابقه فیلم‌های آلمانی آنلاین و مسابقه «نوردراین وستفالن» NRW از روزهای ۱۰ تا ۱۹ اردیبهشت جاری (۳۰ آپریل تا ۹ می ۲۰۲۲) در شهر اُبرهاوزن در کشور آلمان برگزار می‌شود.

«حامد سلیمان‌زاده» چندی پیش داور «فیپرشی»FIPRECI (فدراسیون بین‌المللی منتقدان فیلم جهان) بخش رقابتی «بین‌الملل» چهل و یکمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «استانبول» Istanbul در کشور ترکیه بود و هم اکنون، مشغول داوری جایزه «سیفژ» CIFEJ (سازمان بین‌المللی فیلم برای کودکان و نوجوانان) در هشتمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «لبخند» Smile است که از روزهای ۴ تا ۱۰ اردیبهشت جاری (۲۴ تا ۳۰ آپریل ۲۰۲۲) در کشور هندوستان برگزار می‌شود.